Mole

Mają długość ok. 9 mm, i uskrzydlony odwłok. Dorosły mól żyje do 20 dni. Samica składa swoje jaja na materiałach pochodzenia zwierzęcego. Może złożyć ich ok. 200.

Ich szkodliwość polega głównie na niszczeniu rzeczy przechowywanych w mieszkaniu, na strychach, w magazynach tekstylnych. Łupem moli mogą paść wełniane dywany, odzież, zwłaszcza ciasno upakowana, filcowe kapelusze, wyroby z piór, obicia tapicerowanych mebli, rzeczy futrzane, filcowe, bawełniane.

Aby zapobiec osiedleniu się moli w naszym mieszkaniu, nie należy zapominać o wietrzeniu, przekładaniu i trzepaniu wełnianych rzeczy. Owady te nie lubią silnych zapachów, są wrażliwe na działanie olejków eterycznych niektórych roślin np. lawendy (są na nie wrażliwe zarówno larwy jak i dorosłe osobniki). Można też przekładać odzież perfumowanymi mydełkami toaletowymi. Należy przede wszystkim zwalczać larwy i jaja moli (niszczą je też silne promienie słoneczne). To na niepohamowany apetyt larw najbardziej narażone są przechowywane rzeczy w naszym domu. Szczególnie rzeczy z naturalnych materiałów i pochodzenia zwierzęcego.

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×