Muchy

Muchy są jednymi z owadów, które występują najczęściej w otoczeniu człowieka. W pobliżu siedzib ludzkich występują najczęściej: mucha domowa (Musca domestica), mucha jesienna (Fannia canicularis), mucha plujka (Calliphora vomitoria), mucha zielona (Lucilla sericata), ścierwica (Sarcophaga carnaria), oraz muszki owocowe (Drosophila spp).

Są to owady przeciętnie o długości 7 - 8 mm, przy czym występują tez gatunki osiągające do 16mm, jak w przypadku ścierwicy. Są owadami bardzo ruchliwymi, rozmnażają się szybko, zwłaszcza w sprzyjających warunkach (jedna mucha może złożyć do tysiąca jaj, z których po 24 - 48 godzinach wylegają się larwy). mogą w krótkim czasie powtórnie opanować miejsca, w których zostały wytępione. Miejscami gdzie najchętniej się gromadzą, są pomieszczenia gospodarcze i hodowlane, miejsca w pobliżu śmietników i niezabezpieczonych resztek pokarmowych. Atrakcyjne są dla nich także pot i wydzieliny z rany.

Ich szkodliwość jest duża. Ponieważ siadają chętnie na odpadkach ludzkich i zwierzęcych, powodują przenoszenie bakterii na produkty żywnościowe. A tym samym przyczyniając się do wywoływania różnych chorób jak salmonelloza, czy czerwonka, oraz wywoływania zatruć pokarmowych. Przyczyniają się też do powstawania schorzeń grzybiczych i pasożytniczych. Aby zapobiegać tego typu przypadkom, należy przede wszystkim przestrzegać higieny -w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych.

W gospodarstwach wiejskich, należy zwłaszcza zwracać uwagę na stan śmietników i gnojowników. W tych miejscach gromadzi się najwięcej much, dlatego należy dbać o częste opróżnianie pojemników na śmieci, pamiętając także by były stale przykryte. Oraz o częstej zmianie ściółki dla zwierząt.

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×