Pluskwy

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) jest kolejnym insektem, który chętnie zagnieżdża się się w środowisku życia ludzi. Ulubione miejsca tych owadów są najczęściej w pobliżu miejsc spania, w materacach łóżek, w jego drewnianych i metalowych elementach, za meblami, pod tapetami, za obrazami, w szparach ścian i podłóg.

Rozprzestrzeniają się głównie dzięki ludziom, przenoszone ze sprzętami, przedmiotami stasowanymi do sprzątania, bielizną pościelową, ubraniami, lub rzeczami osobistymi z miejsca w którym się zagnieździły.

Owad ten ma zazwyczaj osiąga długość ok. 5 mm . Ma ciemnobrązowe, spłaszczone ciało, wyraźnie zwężające się ku przodowi. Na głowie znajduje się para cienkich czułków, a po stronie brzusznej kłujka. Służy ona do nakłuwania skóry i wysysania krwi. Gdyż zarówno samce i samice odżywiają się krwią. Głównie ludzi, choć czasem i innych ssaków.

I na tym polega ich największa szkodliwość. Pluskwy traktują ludzi jak żywicieli, Ukłucia pluskiew nie są początkowo bolesne, bo w czasie ssania wpuszczają do ranki znieczulającą substancję. Ale po pewnym czasie może pojawić się uczucie swędzenia i pieczenia. Ataki owada mogą się też objawić na skórze w postaci białawych pęcherzyków otoczonych zaczerwieniem.

Aby uchronić się przed obecnością tych owadów w domu należy systematycznie przeglądać miejsca gdzie mogą mieć swoje kryjówki. Szczególnie duże populacje pluskiew występują tam, gdzie warunki sanitarne mieszkań są złe, dlatego utrzymanie czystości pomieszczeń to podstawowa zasada, co utrudni bytność tym owadów w naszym mieszkaniu. Należy także zabezpieczyć i pousuwać wszelkie dziury i szczeliny w ścianach, by owady nie mogły się nimi przedostać.

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×