Fumigacja zboża – szybkie rozwiązanie problemu szkodliwych owadów


Problemem wielu przedsiębiorców w branży rolnej jest zagrożenie ze strony szkodliwych owadów, między innymi trojszyków, wołków zbożowych, rozkruszek. Żerują one na zbożach takich jak żyto, jęczmień łuskany i niełuskany, owies, kukurydza, gryka czy ryż, zanieczyszczając je swoimi odchodami i składając w nich jaja, a w efekcie wywołując w ten sposób znaczne szkody.

Rozwiązaniem jest stosowanie nowoczesnych technik zabezpieczania zbiorów oraz mających na celu eliminację zagrożenia – optymalnym wyborem dla silosów jest fumigacja zboża, czyli jego gazowanie, które daje optymalne rezultaty.

Fumigacja odbywa się zgodnie z procedurami bezpieczeństwa zarówno dla użytkowników obiektów, jak i zbiorow. Kolejność prowadzonych prac to: dokładna kontrola obiektów przeznaczonych do wykonania fumigacji:

  • przeprowadzenie uszczelnienia obiektu w celu zapobiegania wydostawania się gazu
  • uwolnienie gazu do obiektu oraz jego zamknięcie
  • stały monitoring obiektu oraz gazu
  • wypuszczenie gazu i wietrzenie obiektu
  • udostępnienie obiektu do ponownego użytku

Prawidłowo przeprowadzona fumigacja zboża pozwala na wyeliminowanie zagrożenia w krótkim czasie. Tego rodzaju działania dezynsekcyjne realizuje się wyłącznie z zastosowaniem przetestowanych środków – nie są one trujące dla zbóż, nie powodują zmiany ich wyglądu, smaku i zapachu. Rekomendowane są również jako działania profilaktyczne, dzięki którym można zminimalizować ryzyko pojawienia się szkodników zbóż.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×