Gazowanie silosów

Bezpieczne magazynowanie zbóż jest wyzwaniem dla każdego przedsiębiorcy działającego w branży rolnej. Żyto, jęczmień, owies, gryka, kukurydza, ryż i inne zboża przechowywane w silosach są permanentnie narażone na pojawienie się szkodników.

W konsekwencji oznacza to poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia oraz duże straty finansowe spowodowane spadkiem jakości i masy magazynowanych produktów.

Najpopularniejszymi szkodnikami są owady z rzędu chrząszczy (trojszyk, wołek zbożowy), roztocza (rozkruszek mączny) oraz gryzonie (szczury, myszy). Szkodniki te doskonale przystosowały się do życia w warunkach magazynowych traktując silosy jako miejsce bytowania, rozmnażania i źródło pokarmu. Ze względu na emitowane zanieczyszczenia (odchody, larwy, martwe osobniki, itp.) oraz samą obecność szkodników zalecamy skorzystanie z usługi fumigacji silosów (gazowania) – skutecznego rozwiązania mającego na celu wyeliminowanie zagrożenia.

Fumigacja silosów odbywa się według ściśle określonych procedur zapewniających bezpieczeństwo zarówno użytkowników gazowanego obiektu jak i produktów rolnych przeznaczonych do celów konsumpcyjnych. Standardowa kolejność procedur wykonywanych podczas fumigacji silosów przez firmę INSEKT2:

  1. Kontrola obiektów, w których ma zostać przeprowadzona fumigacja. Oszacowany zostaje czas potrzebny na wykonanie usługi, nakład siły roboczej, dobierane są odpowiednie preparaty chemiczne oraz środki bezpieczeństwa.
  2. Uszczelnienie obiektu w celu zapobiegnięciu wydostawania się gazu. W zależności od rozmiaru i charakterystyki obiektu stosowane są odpowiednie folie fumigacyjne oraz metody ich łączenia i uszczelniania.
  3. Zamknięcie obiektu oraz uwolnienie gazu. Rozprowadzony zostaje fumigant odpowiedni do danego typu obiektu i przechowywanych zbiorów.
  4. Stały monitoring obiektu oraz gazu. Kontrola stężenia gazu według wcześniej ustalonego harmonogramu.
  5. Wypuszczenie gazu i wietrzenie obiektu. Czynności odwietrzania przeprowadzane są do momentu aż stężenie gazu obniży się do bezpiecznego poziomu pozwalającego na normalną pracę.
  6. Udostępnienie obiektu do ponownego użytku.

Profesjonalnie przeprowadzona fumigacja zboża i silosów gwarantuje skuteczne usunięcie wszystkich niepożądanych szkodników. Specjalistyczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji INSEKT2 używa tylko i wyłącznie atestowanych środków fumigacyjnych bezpiecznych dla zbóż. Produkty poddawane zabiegowi gazowania zachowują swój naturalny smak, wygląd oraz zapach.

W trosce o kompleksową ochronę Państwa zbiorów zachęcamy do skorzystania z pozostałych usług świadczonych przez firmę INSEKT2. Regularnie przeprowadzane działania profilaktyczne obniżają do minimum ryzyko występowania szkodników w magazynowanych zbożach.
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×