Zwalczanie kretów

Kret to owadożerny ssak zamieszkujący łąki, pola i ogrody. Najbardziej upodobał sobie gleby wilgotne, dlatego tak często można zobaczyć ich kopce przydomowych ogródkach i trawnikach, które są odpowiednio nawożone i nawadniane.

Kret ma bardzo silne przednie łapy, które ułatwiają mu kopanie podziemnych tuneli. Bardzo trudno jest zobaczyć kreta na powierzchni, pod ziemią jest natomiast zwierzęciem bardzo ruchliwym i sprawnym. Najczęściej porusza się na głębokości 20-50 cm. To tam tworzy systemy podziemnych tuneli, które mogą rozciągać się od 100 metrów aż do 1 kilometra. Kret „pracuje” z prędkością 12-15 m/godz., a jednorazowo potrafi wyrzucić aż 100-150 g ziemi. Najwięcej kretowisk powstaje w godzinach porannych, wtedy też przypada okres największej aktywności tych zwierząt. Nie zapada w sen zimowy, żerując przez cały rok. Już od wczesnej wiosny można zobaczyć efekty bytowania kretów w ogrodzie. Wtedy też samica zakłada tzw. „komorę lęgową”. Zwykle jest ukryta pod największym kopcem, jakieś pół metra pod powierzchnią ziemi. Okres godowy przypada między marcem a majem. Wtedy też na świat przychodzi od 2 do 7 młodych.

Dlaczego kret jest szkodnikiem?

  • Tworzy kretowiska, psując wypielęgnowane trawniki oraz utrudniając ich koszenie;
  • Niszczy korzenie roślin;
  • Powoduje gnicie roślin zasypanych przez kopce;
  • Zjada dżdżownice, co powoduje pogarszanie warunków glebowych (dżdżownice bowiem spulchniają glebę).

Jak zwalczamy krety?

Zgodnie z prawem, w Polsce kret jest pod ochroną, jednak istnieją regulacje prawne, które zezwalają na zwalczanie tego owadożercy na terenach użytkowych tj. prywatnych posesjach, ogródkach, działkach, stadionach, boiskach piłkarskich, itp.

Samodzielna walka z tym szkodnikiem jest bardzo trudna i nieskuteczna, często nie przynosi oczekiwanych efektów, a problem niechcianego gościa powracać. Zdanie usunięcia kretów należy powierzyć fachowcom, np. Specjalistycznemu Zakładowi Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji INSEKT2, który poprzez zastosowanie odpowiednich, zintegrowanych metod zapewni Państwu spokój i bezpieczeństwo.

W celu skutecznej eliminacji kretów z Państwa otoczenia stosujemy m.in.:

  • Preparaty chemiczne - używamy preparatów, które zwalczają szkodniki, lecz nie wykazują szkodliwego wpływu na roślinność i glebę;
  • Gazowanie (fumigacja) - najlepsza i najskuteczniejsza metoda w walce ze szkodnikami trudnymi do zlokalizowania. Gazowanie nie niszczy posesji i trawników, a efekty można zobaczyć od razu.

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych usług zwalczania kretów. Firma INSEKT2 – 25 lat doświadczenia w walce ze szkodnikami!
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×