Zwalczanie szczurów

Szczur wędrowny to gryzoń, który występuje na terenie całego kraju. Często lokuje się w budynkach zamieszkiwanych i użytkowanych przez człowieka. Spotkać go można w spokojnych miejscach, takich jak piwnice, kanały, urządzenia i rury kanalizacyjne, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i silosy zbożowe.

Zwierzęta te potrafią przystosować się do każdego rodzaju pożywienia. Powodują szkody w uprawach, wykradają jajka, ryby, pisklęta. Znane są też przypadki ataków szczurów na większe zwierzęta. Niezwalczane szczury potrafią bardzo szybko powiększać swoją liczebność, doprowadzając tym samym do powstania plagi.

Szczury jako zagrożenie

Szczury stanowią zagrożenie dla człowieka nie tylko przez niszczenie upraw i atakowanie zwierząt hodowlanych, ale przede wszystkim przez choroby, które mogą przenosić. Wśród niebezpiecznych drobnoustrojów można wymienić: bakterie śrubowca mniejszego, które wywołują gorączkę szczurzą, wirusy pryszczycy, wirus pomoru świń, pałeczki Salmonelli oraz wiele innych niebezpiecznych chorób i drobnoustrojów.

Metody walki ze szczurami

Z uwagi na ryzyko jakie niesie kontakt ze szkodnikami ich zwalczanie należy powierzyć profesjonalnej firmie INSEKT2 stosującej najwyższej jakości preparaty i urządzenia.

W walce ze szczurami firma INSEKT2 korzysta z następujących metody:

  • Nietoksyczne przynęty pokarmowe w celu monitorowania gryzoni;
  • Technikę „bait & switch”. Pozwala ona na minimalizowanie użycia rodentycydów. Dzięki użyciu nietoksycznych przynęt i kontrolowaniu ich, można zastosować truciznę na bardzo krótki odstęp czasu, podając szkodnikom tylko koniecznie minimum. Następnie rodentycydy są ponownie zamieniane na przynętę nietoksyczną w celu dalszego monitorowania gryzoni;
  • Nietoksyczną przynętę w chwytaczach. Metoda ta stosowana jest w miejscach, w których użycie rodentycydów jest zabronione lub niewskazane. Chwytacze można umieścić zarówno wewnątrz budynków jak i w ich otoczeniu. Użycie przynęty w chwytaczach znacznie zwiększa ich skuteczność;
  • Technikę pulsacyjną, która opiera się na prowadzeniu dokładnego monitoringu gryzoni i umieszczaniu w miejscach ich aktywności dużej liczby tanich karmników deratyzacyjnych z małą ilością trutki. Po 7-10 dniach, zbiera się pozostawioną przez gryzonie trutkę i puste karmniki pozostawia na 7 dni. W tym czasie ginie grupa silnych szczurów. Następnie powtarza się wszystkie czynności. Doprowadzą one do wytępienia drugiej grupy szczurów. Trzecie powtórzenie zniszczy pozostałe gryzonie. Po każdym takim działaniu karmniki, które nie były odwiedzane, ustawia się w miejscach, w których szczury nadal przebywają.

Firma INSEKT2 korzysta także ze specjalnych gazów przeznaczonych do zwalczania całej populacji szczurów. Ta metoda przynosi bardzo dobre efekty, jednak ze względu na niebezpieczeństwo zatrucia gazem oraz utrudniony dostęp do specjalistycznych środków chemicznych nie może być przeprowadzana we własnym zakresie. Wszystkie działania mające na celu wyeliminowanie szkodników powinny być przeprowadzane przez Specjalistyczne Zakłady Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji takie jak INSEKT2. Tylko wówczas mają Państwo gwarancje, że środki, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi lub zwierząt domowych będą rozkładane w specjalnie zabezpieczonych karmnikach lub stosowane w taki sposób, aby chronić przed kontaktem z trucizną.

Jako klienci firmy INSEKT2 otrzymają Państwo szereg informacji dotyczących profilaktyki w walce ze szczurami. Nasi pracownicy poinformują w jaki sposób mogą Państwo włączyć się w działania i samodzielnie zminimalizować ryzyko pojawienia się szkodliwych gryzoni (wykaszanie wysokich traw, likwidowanie potencjalnych miejsc lęgowych szczurów, likwidacja ujęć wodnych, itp.).

Nawiązanie współpracy i wspólna walka ze szkodnikami to kluczowy element w IPM (Integrated Pest Management), czyli zintegrowanej walce ze szkodnikami oraz filar szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – Specjalistyczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji INSEKT2.
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×