Zwalczanie much i komarów

Metody zwalczania much

Ten niewielki insekt może przenosić na swoim ciele kilka milionów mikroorganizmów odpowiedzialnych za rozwój chorób niezwykle groźnych dla człowieka. Najlepszym środowiskiem dla rozwoju tych insektów jest obornik, dlatego problem ten dotyka szczególnie miejsc, w których hoduje się trzodę chlewną, stajni, kurników i innych obiektów gospodarstwa rolnego.

Ze względów bezpieczeństwa zachęcamy do korzystania z profesjonalnych usług likwidacji much w pomieszczeniach mieszkalnych, produkcyjnych, gospodarczych i inwentarskich, świadczonych.

Oferta firmy INSEKT2 obejmuje szeroki wachlarz metod eliminowania owadów. Ich dobór zależy od wielu czynników i ustalany jest indywidualnie po przeprowadzeniu rozpoznania. Pierwsza z metod zwalczania much opiera się na wykorzystaniu lamp owadobójczych. Wykorzystuje się światło ultrafioletowe, które wabi insekty. Owad przyzwyczaja się do światła, a następnie dzięki metodzie rozprysku zostaje unieszkodliwiony i opada na specjalną tackę.

Skuteczną metodą wspomagającą jest malowanie ścian wewnątrz pomieszczeń wapnem i farbami zawierającymi środki owadobójcze. Sprawdzonym działaniem doraźnym jest także wykorzystanie lepów oraz zewnętrznych pułapek wabiących muchy. Warto jednak pamiętać, że wymienione metody mają charakter wspomagający i profilaktyczny.

Doskonałe efekty w zwalczaniu insektów przynosi stosowanie preparatu będącego substytutem pożywienia much. Jego działanie polega na wydzielaniu feromonów, które wabią insekty. Środkiem tym nie pokrywa się całego pomieszczenia, ale jedynie miejsca, gdzie najczęściej przebywają owady, gdyż wykazuje on działanie eliminacyjnego dopiero po bezpośrednim kontakcie insekta ze środkiem. Jego ogromnym atutem jest fakt, że nie stanowi on zagrożenia dla zwierząt. Nie jest środkiem ochrony roślin ani preparatem biobójczym.

Firma INSEKT2 wykonuje także opryski preparatami uniemożliwiającymi rozwój larw. Spryskiwane są przede wszystkim miejsca najbardziej dogodne do rozmnażania się much, czyli powierzchnie ściółki, pryzmy obornika i szamba.
Metody zwalczania komarów

Usługi zwalczania komarów zalecane są zarówno z pobudek prozdrowotnych jak i w celu poprawy samopoczucia. Przestrzeń wolna od komarów daje możliwość korzystania z uroków lata w sposób pełny, komfortowy i bezpieczny. Warto także wiedzieć, że komary w Polsce przenoszą takie choroby jak dirofilariozę i leiszmaniozę. Ponadto z każdym rokiem przybywa osób uczulonych na ugryzienia tych owadów.

Firma INSEKT2 oferuje profesjonalne zwalczanie komarów w ogrodach, w altanach, na posesjach prywatnych, działkach rekreacyjnych, w kurortach i innych miejscach letniego odpoczynku. Korzystamy ze specjalistycznego sprzętu i profesjonalnych środków chemicznych. W celu skutecznego zwalczania komarów każdorazowo dostosowujemy sposób eliminacji do specyfiki zlecenia.

Wśród najczęściej stosowanych metod wymienić można:

  • Chemiczną:
    • opryskową;
    • zamgławianiem przestrzennym;
  • Biologiczną;
  • Fizyczną.

Usługi oferowane przez Specjalistyczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji INSEKT2 obejmują opryskiwanie lub zamgławianie miejsc, w których bytują komary, likwidację ich siedlisk oraz ochronę przed napływem kolejnych insektów.


INSEKT2 - bezpieczeństwo, skuteczność, konkurencyjne ceny
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×