Zwalczanie karaczanów prusaków, karaluchów

Karaluchy (karaczan wschodni) i prusaki (karaczan prusak), to insekty, które można spotkać nie tylko w dużych zakładach lub magazynach, ale także w domach i mieszkaniach. Problem ten bardzo często dotyka mieszkańców bloków mieszkalnych. Prusaki bytują przede wszystkim w szparach i szczelinach, miejscach ciepłych i wilgotnych, takich jak łazienka, czy kuchnia. W większości prowadzą nocny tryb życia. Zagrożenie, jakie niosą polega głównie na zanieczyszczaniu ludzkiego pożywienia, na którym żerują. Przenoszą też różne choroby i pasożyty – niektóre bardzo groźne dla człowieka.

Metody zwalczania karaluchów i prusaków

W celu pozbycia się uciążliwych insektów zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych usług firmy INSEKT2, korzystającej z nowoczesnych środków zwalczających prusaki i karaluchy. Metody te pozwalają osiągnąć pożądany efekt w bardzo krótkim czasie.

  • Metoda żelowa (kremowa): jest bezpieczna, skuteczna i długotrwała. Do jej wykonania nie należy przygotować pomieszczenia w szczególny sposób, nie ma też potrzeby opuszczania pomieszczeń. Można ją stosować nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także w restauracjach, ośrodkach zdrowia, szpitalach, przedszkolach, żłobkach oraz pozostałych miejscach, w których istnieją przeciwwskazania do stosowania innych metod.
  • Metoda oprysku: charakteryzuje się tym, że przeprowadzoną dezynsekcję należy powtórzyć, w odstępach kilkutygodniowych. Sprawdza się na przestrzeniach otwartych (hale, magazyny) jak i w miejscach, w których nie istnieje ryzyko przenoszenia się owadów z pobliskich lokali, oraz nie jest gromadzona żywność.
  • Zamgławianie: dzięki zastosowaniu tej metody dokładnie pokrywa się każdą powierzchnię w danym lokalu, a preparat jest dokładnie „wdmuchiwany” we wszystkie miejsca, w których mogłyby przebywać insekty.

Dlaczego ogólnodostępne środki owadobójcze są nieskuteczne w walce z karaczanami?

  1. Produkty sprzedawane na rynku, w większości zawierają ten sam toksyczny dla insektów środek. Po kilku zabiegach owady, które przeżyły, nabywają odporności na stosowaną substancję, dlatego kolejna samodzielna próba ich zwalczania najczęściej okazuje się zupełnie nieskuteczna.
  2. Sprzedawane preparaty, w większości mają działanie wypłaszające.
  3. Stosownie metod ogólnodostępnych zwalczy jedynie te karaczany i karaluchy, które wyszły z gniazda.

Biorąc pod uwagę niesamowite zdolności przystosowawcze, jakie osiągnęły te owady, konieczne jest zwalczanie ich przez wyspecjalizowane firmy, takie jak INSEKT2. Korzystając z naszych usług zyskują Państwo gwarancję bezpiecznej, trwałej i dobrze przeprowadzonej dezynsekcji popartą 25-letnim doświadczeniem w branży.
Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Firma jest członkiem
Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.
25 lat doswiadczenia 25 lat doświadczenia
zobowiazuje

Szkodnikom śmierć!
Rzetelna firma Jesteśmy licencjonowanym użytkownikiem
Systemu KRD Biura Informacji
Gospodarczej SA.
Szczegóły.
Telefon
Zadzwoń do nas
+48 501 636 449
Email
Lub napisz do nas
biuro@insekt2.pl
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie (Polityka prywatności). ×